Şebeke bağlantılı (On-Grid)

Şebeke bağlantılı (On-Grid)

Türkiye’nin ilk resmi güneş enerjisi santrali 

IBC SOLAR Türkiye tarafından Konya MEDAŞ tesislerinde kurulan ve Temmuz 2012’de faaliyete geçen 200 kW gücündeki santral Türkiye’nin şebeke bağlantılı ilk resmi Güneş Enerjisi Santralidir. 

 

 

 

Stuttgart (Almanya) Yeni Ticaret Fuarı Kompleksi

Dünyanın en büyük çatı üzeri solar sistemlerinden biri olan, Almanya’nın Stuttgart kentinde. Baden Württemberg bölgesel ticaret fuarı kompleksinin çatısında yer alıyor. Binanın yuvarlak çatısı, kurulum ekibi için zorlu bir çalışma ortamıydı.

 

 

 

Melnik Resort (Bulgaristan) takip sistemi

Bu 100.8 kWp fotovoltaik santral 2007’de Bulgaristan’ın Zornitsa bölgesinde kuruldu. IBC SOLAR, Bulgar ortağı 3K AD için 576 STP 175S modüllerle açık alan PV santrali kurdu. 18 çift eksenli takip sistemi, güneşin konumuna göre hareket ediyor.

 

 

 

Alicante/Crevillent’te (İspanya) Enercoop işbirliği

İspanyol enerji sağlayıcısı Enercoop ile işbirliği halinde kurulan solar sistem, Alicante kentinin Crevillent bölgesinde yer alıyor ve yılda 4.000 konutluk çevre dostu enerji sağlıyor. 

 

 

 

Gerenzano Bio Park (İtalya)

312.30 kWp'lik bu santral, Gerenzano’daki (İtalya) Insubrias Biopark’ta kuruldu. Kurulum işlemi ortağımız ECA Technology Spa tarafından yürütüldü. 1.388 IBC 225 TE ve 44 SMC 7000TL-IT modülden oluşan PV santralinde kontrol sistemi de bulunuyor.